Podział kredytów ze względu na cel ich zaciągnięcia

Podział kredytów ze względu na cel ich zaciągnięcia

Gdy dzielimy kredyty hipoteczne ze względu na cel, wyróżniamy właściwy kredyt hipoteczny, kredyt budowlano-hipoteczny oraz pożyczkę hipoteczną. Kredyt hipoteczny powinien być zużytkowany na zakup mieszkania własnościowego, spółdzielczego, domu tudzież innej nieruchomości.

Na podstawie umowy kupna sprzedaży bank przelewa całościową kwotę kredytu na rachunek sprzedającego. Przy zakupie domu często jako zastaw hipoteczny traktuje się ten właśnie budynek- w przypadku niewywiązania się z umowy traci się hipotekę, w tym wypadku to, co zyskało się dzięki kredytowi.

Środki uzyskane za pomocą kredytu budowlano-hipotecznego są przekazywane na budowę domu, zarówno przez osobę fizyczną, jak i spółdzielnię czy dewelopera. Jest on uruchamiany w całości lub transzach, czyli częściach, które bank wypłaca po spełnieniu określonych warunków.

Przy uruchomieniu kredytu w transzach odsetki naliczane są nie od ogółu zapożyczonej kwoty, lecz od wykorzystanej kwoty. Do wniosku o kredyt budowlano-hipoteczny należy dołączyć kosztorys, by móc później rozliczyć się z wydatków na podstawie faktur.

Jeżeli chce się przekazać pieniądze na dowolny cel, niekoniecznie związany z nieruchomościami, można zaciągnąć pożyczkę hipoteczną.

Dodatkowo możemy wyróżnić kredyt refinansowy, służący do spłacenia kredytu hipotecznego zaciągniętego w innym banku, oraz konsolidacyjny, umożliwiający spłacić kilka kredytów konsupmcyjnych, w których może występować kredyt hipoteczny.

kolczyki.jadę.com.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *