Na co szczególnie uważać przy wyboraniu oferty?

Na co szczególnie uważać przy wyboraniu oferty?

Należy z rozsądkiem podchodzić do promocji kredytów hipotecznych zachwalanych przez banki. Takie promocje zazwyczaj dotyczą tymczasowego obniżenia marży bądź całkowitego, na określony czas, zrezygnowania z niej. Ostatecznie po okresie promocyjnym może się okazać, że nie stać nas na spłacanie rat z doliczoną marżą.

Ponadto skorzystanie z promocji niesie za sobą wiele obowiązków ciążących na kliencie. Musi, na przykład, wykupić szereg produktów banków, począwszy od kart kredytowych czy debetowych a skończywszy na ubezpieczeniu na życieczy też narzędziach inwestycyjnych. Koszt takiego wynikającego z promocji pakietu może sięgnąć nawet kilku procent wartości całego kredytu.

Trzeba też zwracać uwagę na jednorazowe opłaty, takie jak nadpłata czy stworzenie aneksu umowy, bowiem w każdym banku kwoty te wyglądają nieco inaczej. By nie być zaskoczony wzrostem marży, koniecznością założenia konta osobistego w banku który udziela kredytu, należy bardzo uważnie zapoznać się z całością oferty, zaś w przypadku wątpliwości kontaktować się z konsultantami danego banku.

Jeżeli nie jest się typem osoby lubującej się w wyliczeniach i analizach tudzież znającą się na rynku finansowym, rozsądnie jest skorzystać z usług doradcy finansowego. Wykwalifikowana osoba przeprowadzi potencjalnego kredytobiorcę przez skomplikowany proces doboru jak najlepszej oferty, tłumacząc zawiłe pojęcia, procesy, a także ostrzegając przed ewentualnymi kruczkami bądź paragrafami zapisanymi tzw ‚drobnym druczkiem’.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *